Linia Mołotowa

Szlak schronów Linii Mołotowa
Jedną z atrakcji naszego rejonu jest Linia Mołotowa. Jest to pas radzieckich umocnień granicznych budowanych w latach 1940-41 w celu ochrony zachodniej granicy ZSRR z III Rzeszą. Schrony bojowe Grodzieńskiego Rejonu Umocnionego (na terenie którego znajduje się nasze gospodarstwo) były grupowane w punkty oporu w okolicach sąsiednich wsi. Jeden ze schronów obecnie jest restaurowany i wkrótce będzie udostępniony do zwiedzania. Zobaczymy tam odtworzone fragmenty umocnień ziemnych i zachowane elementy wyposażenia. Naszym Gościom oferujemy wycieczki z przewodnikiem szlakiem schronów Linii Mołotowa.
Przewodnik od wielu lat jest członkiem Grupy Badawczej Kriepost. Informacje zebrane na przestrzeni lat oraz wiele ciekawostek przekazywanych przez naocznych świadków zdarzeń sprawiają, że wycieczka jest intrygująca i interesująca zarówno dla laików tematu, jak i dla osób pochłoniętych historią II wojny światowej.
Wycieczki:
Wycieczka piesza max 20 osób.
Zwiedzamy 2 schrony położone w pobliżu gospodarstwa.
Trasa 2 km Czas ok. 1,5 godz
Wycieczka objazdowa busem max 8 osób.
W trakcie wycieczki zwiedzamy 6 schronów różnego typu.
Trasa ok.5 km Czas ok. 1,5 godz
Wycieczka objazdowa busem max 8 osób.
W trakcie wycieczki zwiedzamy 14 schronów różnego typu.
Trasa ok. 25 km Czas ok. 3 godz

Istnieje również możliwość indywidualnego zwiedzania schronów Linii Mołotowa na terenie Grodzieńskiego Rejonu Umocnionego. Do tego celu stworzyliśmy folder z mapą oraz krótkim opisem poszczególnych schronów i obiektów zaplecza (typ schronu, istniejące obecnie wyposażenie, informacja o dostępności zwiedzania wewnątrz).

Folder "Zęby Stalina" - str 1 (opis szlaku)
Folder "Zęby Stalina" - str 2 (mapa szlaku)